Socialize

Wyandot County Jr. Fair participants take home awards for their rabbits

JR FAIR RABBITS
QUEEN: Kaytlyn Graver
SR RABBIT SHOWMANSHIP (ages 15-18 yrs): 1st Maria Shane, 2nd Anna Massara, 3rd Morgan Lynch, 4th Angela Massara, 5th Racheal Crawford, 6th Presley Elchert
INTERMEDIATE RABBIT SHOWMANSHIP (AGES 13-14 yrs): 1st Emily Motta, 2nd Niki Young, 3rd Gracie Lynch, 4th Matthew McLane, 5th Anna Stillberger, 6th Sydney Swavel
JR RABBIT SHOWMANSHIP (ages 11-12 yrs) 1st Olivia Barth, 2nd Ethan Shane, 3rd Emma Wagner, 4th Megan Gatchell, 5th Makayla Fischbach, 6th Jordan Traxler
BEGINNER RABBIT SHOWMANSHIP (ages 8-10 yrs) 1st Madison Kloepfer, 2nd Tayler Thomas, 3rd Cali Andres, 4th Alyss Newman, 5th Emma White, 6th Konrad Shane
GRAND CHAMPION MEAT PEN: Megan Gatchell
RESERVE GRAND CHAMPION MEAT PEN: Jordan Traxler
HONORABLE MENTION: Josie Traxler and Hannah Funkhouser
GRAND CHAMPION FRYER RABBIT: McKenzie Row
RESERVE GRAND CHAMPION FRYER RABBIT: Megan Gatchell
HONORABLE MENTION: Jordan Traxler
BREED AWARDS
AMERICAN CHINCHILLA-BEST OF BREED: Jordynn Swartz
CALIFORNIAN-BEST OF BREED: Anna Stillberger
CALIFORNIAN-BEST OF OPPOSITE SEX: Anna Stillberger
FLEMISH GIANT-BEST OF BREED: Ethan Shane
FLEMISH GIANT-BEST OF OPPOSITE SEX: Ethan Shane
DUTCH-BEST OF BREED: McKenzie Row
DUTCH-BEST OF OPPOSITE SEX: Kaytlyn Graver
FRENCH LOP-BEST OF BREED: Allie Sanders
HARLIQUEN-BEST OF BREED: Kaitlyn Shane
HARLIQUEN-BEST OF OPPOSITE SEX: Kaitlyn Shane
HOLLAND LOP-BEST OF BREED: Anna Massara
HOLLAND LOP-BEST OF OPPOSITE SEX: Angela Massara
LIONHEAD-BEST OF BREED: Trent Hycke
LIONHEAD-BEST OF OPPOSITE SEX: Presley Elchert
MINI LOP-BEST OF BREED: Madison Kloepfer
MINI LOP-BEST OF OPPOSITE SEX: Alyssa Newman
MINI REX-BEST OF BREED: Grant Frederick
MINI REX-BEST OF OPPOSITE SEX: Grant Frederick
MINI REX HONORABLE MENTION: Anna Massara
NETHERLAND DWARF-BEST OF BREED: Tyler Hucke
NETHERLAND DWARF-BEST OF OPPOSITE SEX: Zoe Overmeier
NEW ZEALAND-BEST OF BREED: McKenzie Row
NEW ZEALAND-BEST OF OPPOSITE SEX: Grant Frederick
NEW ZEALAND-HONORABLE MENTION: Krystal Krout
POLISH-BEST OF BREED: Dalton Yost
POLISH-BEST OF OPPOSITE SEX: Dalton Yost
SATIN-BEST OF BREED:  Morgan Lynch
SATIN-BEST OF OPPOSITE SEX: Ashlee Lewis
SILVER FOX-BEST OF BREED: Konrad Shane
SILVER FOX-BEST OF OPPOSITE: Konrad Shane
SILVER MARTIN-BEST OF BREED: Jadyn Smalley
THRIANTA-BEST OF BREED: Joshua Jacoby
THRIANTA-BEST OF OPPOSITE SEX: Taylor Thomas
MIXED-BEST OF BREED: Kameron Hyer
MIXED-BEST OF OPPOSITE SEX: Anthony Bianchi
PALOMINA-BEST OF BREED: Jesse Shane
GRAND CHAMPION OVERALL BREEDS: Anna Stillberger
RESERVE GRAND CHAMPION OVERALL BREEDS: Tyler Hucke
HONORABLE MENTION: McKenzie Row

Share This Post

DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on September 24, 2013. Filed under Fair. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

You must be logged in to post a comment Login